SphinxReality  

E. č. 605
   
Typ: Prodej
Charakter: Rodinný dům - 6+1
Lokalita: Havířov - Šumbark
Vlastnictví: Osobní vlastnictví
Výměra: 914 m2
Okres: Karviná
Cena: 1.980.000,- Kč
Makléř: Ing. Hana Šurkovská
tel.:
(+420) 604 825 730
Energetiká náročnost: G

Popis nemovitosti:

Prodej rodinného domu o velikosti 6+1 v lokalitě Havířov - Šumbark. Volně stojící jednopodlažní dům s podkrovím částečně podsklepený se šikmou sedlovou střechou prošel přestavbou a rekonstrukcí v r. 1976, v r. 2000 byl zateplen, v r. 2000 kompletně nová kritina střechy, v r. 2003 byla provedena nová revize hromosvodu, v r. 2018 došlo k výměně oken za plastová s izolačním trojsklem včetně žaluzií a k revizi, čištění a opravě střechy na domě, HB i na garáži a došlo k vyčištění plynového kotle. Původní stavba je z r. 1924, k ní byla v roce 1958 přistavěna samostatná hospodářská budova se zastavěnou plochou 42 m2 a v roce 1965 ještě samostatná zděná garáž se zastavěnou plochou 25 m2.

Zastavěná plocha domu je 120 m2. Obytná plocha je 156 m2. Užitná plocha domu včetně sklepních a půdních prostor je cca 250 m2.

Dispozice:
1.PP: sklepní prostory s kotelnou, kde je prostor pro uskladnění uhlí, kotel na tuhá paliva a plynový kotel starý cca 9 let.
1.NP: vstupní předsíňka, chodba, ze které je vstup na WC, do koupelny, spíže, jednoho pokoje sloužícího momentálně jako jídelna, přes který se dá projít do dalšího pokoje. S předsíně se dále dostaneme do kuchyně a z ní do obývacího pokoje a malého pokojíčku. Obytný prostor je cca 100 m2. Z předsíně se dostaneme po dřevěném schodišti do ...
2.NP, kde jsou 2 pokoje s postranními  půdami, o které by se daly pokoje rozšířit nebo zde zřídit šatny, další prostor využívaný jako půda, kde by se dal vybudovat další pokoj. Obytná část má 36 m2 a ostatní půdní prostory mají cca 23 m2.
Dům skýtá dostatek prostoru i pro početnější rodinu.

Dům má fasádu zateplenou polystyrenem šířky 4 cm prostorem. Střecha je pokryta eternitovými taškami. V domě je obecní voda, na pozemku navíc vlastní studna. Vytápění je řešeno kotlem na tuhá paliva a cca 9 let starým plynovým kotlem, který byl v r. 2018 vyčištěn, odkanalizování je řešeno obecní kanalizací. V loňském roce byly vyměněny okna za plastová a opravena střecha včetně komínů.

Pozemek o rozloze 914 m2 je celý oplocen. Zahrada je zatravněná, s malým skleníkem, ovocnými stromy a keři.

Dům se nachází v zástavbě rodinných a bytových domů vedle školky, základní školy, 2 min. od autobosové zastávky MHD, obchodního střediska s poštou a zdravotním střediskem.

Pěkný, prostorný dům v dobrém stavu, připravený k úpravě dle vlastních představ. Situován je v dosahu vešekré občanské vybavenosti u domu. Nabízí luxus bydlení v rodinném domě s dostupností občanské vybavenosti městského bydlení. Dům je vhodný jak k rodinnému bydlení, tak ke kombinaci bydlení a podnikání.

Financování pomůžeme vyřídit prostřednictvím zkušených hypotéčních poradců.